Poniedziałkowy jogurt postanowiłem zakąsić sobotnim tekstem znanej filozofki, zawierającym, sądząc po tytule i zajawce – analizę elektoratu PiS. Doszedłem do drugiego zdania: W ciągu ostatnich dwóch lat nie udało mi się spotkać żadnego zwolennika PiS. Nie wiem więc, jak wygląda elektorat Jarosława Kaczyńskiego, ale coraz bardziej podejrzewam, że… i rozbrojony odłożyłem gazetę.

Ktoś złośliwy mógłby nazwać autorkę Karolem Mayem polskiej myśli politycznej. Ale ja taki nie jestem, więc tylko życzę pani autorce choć jednej podróży do kraju, o którym tak lubi pisać. Choćby na weekend. Kto wie, może to będzie wspaniała przygoda? Intelektualna?

 10 
 1. nie wymagasz zbyt wiele? taka straszna pogoda, komu by sie chcialo tylek sprzed monitora ruszyc ;) przypomniales mi wystawe zdjec jednej pani – tematem byla warszawska praga. wszystkie zdjecia robila z jadacego samochodu. usprawiedliwiala sie, ze… tak bylo bezpieczniej.

  1
 2. wynika to z 2 kwestii. P. Sroda nie styka sie z wyborcami pisu na uczelni, nikt z jej znajomych nie głosował na pis (co jest wynikiem przekonan lewicowych)
  2 kwestia to niechec do przyznawania sie do przekonan wyborczych. Na zajeciach ktore prowadze z ponad 400 pytanych studentow nikt nie poparl pis (w ankiecie anonimowej oczywiscie wyglada to inaczej)

  2
 3. Zdawalem kiedys egzam u pani Srody, duzo zdrowego rozsadku i poczucia humoru nawet szczypta. Ale kazdy moze zostac membotem : )

  3
 4. [Trackback]

  […] von trompka „sobotnia Środa w poniedziałek” […]

  4
 5. wiesz… jest ich (teraz) ponoć ok. 20%…
  (czyli jednak to prawdopodobieństwo…;-))
  ps.
  >> vazq
  ma rację.
  w „Pewnych Kręgach” (hłe, hłe…) – NIE WYPADA… ech, Salony…

  5
 6. być moze życie towarzyskie pani srody legło w gruzach, lub wyrazenie, ze nie spotkała nikogo przez dwa lata miało być zabawnym wzmocnieniem?
  mi się bardziej podoba ten fragment “Polski patriotyzm obywatelski powinien zawierać zespół cnót, bez których niemożliwy jest dobrobyt, cnót w Polsce pogardzanych: pracowitość, oszczędność, skrupulatność finansowa. Potrzeba nam nauki przedsiębiorczości w szkołach i takiejż praktyki. Potrzeba dobrej i skutecznej polityki socjalnej, ale też szacunku wobec tych, którzy tworzą dobrobyt. No i swobód obywatelskich.”
  czyli jesteśmy biedni, bo nie jestesmy patriotami obywatelskimi i zadne przemiany gospodarcze nie mają tutaj znaczenia wobec naszego narodowego lenistwa i rozrzutności?

  6
 7. to ja się zgłaszam do badania, na ochotnika, jako elektorat

  7
 8. aha bajdełej – proponuję w następnej akcji tiszerty dla wolności taki napis:

  GŁOSOWAŁEM NA PIS

  8
 9. ministra Eutanazja Środa?
  he he.
  prof. Środa – etyk, dr Mengele – pediatra.

  9
 10. stack_overflow

  “Ktoś złośliwy mógłby nazwać autorkę Karolem Marksem polskiej myśli politycznej”

  10

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.