Myślałem, że Czechy to taka trochę mniejsza i lepsza wersja Polski. Zweryfikowałem ten pogląd.

W niektórych czeskich miasteczkach zauważyłem, że najdostojniejszym budynkiem jest nie kościół i nie ratusz, ale szkoła. Gruby błąd, bo przecież człowiek wyedukowany nie odczuwa dostatecznego lęku wobec Władzy, ani, co gorsza, Boga i to jest błędne koło, bo potem nie chce stawiać dużych kościołów.

Czeskie piwo sprzedawane jest w butelkach z klasycznymi, nudnymi etykietami. A przecież marketing i opakowanie są najważniejsze! Polacy doskonale wiedzą, że można sprzedać dowolne sikum, jeśli jest oklejone odpowiednio hipsta naklejką. Czesi myślą, że wystarczy robić dobre piwo, co jest strasznie naiwne.

I czemu to piwo kosztuje w knajpie 4 złote? A nie 10 czy więcej? Widocznie nie jest takie dobre. Albo nie ma fajnego logo. Albo po prostu Czesi nie znają się na robieniu biznesu. Przecież wiadomo, że gruba marża konia tuczy.

Mało widziałem żebraków. A może i w ogóle nie widziałem. (Czy w Pradze jest inaczej? Nie dojechałem.) Brak żebraków to niepokojący symptom: bo może i bogaczy też nie ma? A wiadomo, że niedostatek wolnorynkowego zróżnicowania dochodów może prowadzić do zaniku impulsów, by się bogacić i skapywać bogactwem w dół. I rzeczywiście, Gini niski, a PKB raz rośnie, raz spada, tymczasem Czesi w gnuśnym zadowoleniu popijają tanie piwo z brzydkimi logosami. Panie profesorze Leszku, proszę poratować naszych braci!

Olomouc

 4 
 1. Czesi są po prostu leps,i a Polacy są beznadziejni. Czesi przynajmniej nie są uprzedzeni narodowościowo tylko wyznają równość miedzyludzką.

  1
 2. Zapytaj Czecha co myśli o Cyganach lub Wietnamczykach, to się dowiesz czy nie jest uprzedzony narodowościowo. W pewnych miejscach i Polacy mogą być :)

  2
 3. Etam, ja nie mówiłem poważnie. Stawialem patriotyczny opór.

  3
 4. Zapytaj Czecha co sądzi o żydach, Polakach. Ja ostatnio miałem wykład: tu są Czesi, daleko daleko za nimi są Słowacy, a jeszcze dalej Polacy.
  No i bieda w Polsce.Czech powiedział mi, że są tak biedne regiony Polski, że przy drodze stoi kocioł i dokarmiają zupą miejscowych.Sam wiele razy widział. Na nic zdała się moja mowa o grochówce wojskowej.

  I dlaczego tak hałasujemy na wakacjach ! Oni przyjechali odpocząć.

  4

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.