drodzy uchodźcy, nie możemy was przyjąć z wielu powodów ale przede wszystkim dlatego, że jesteśmy złamasami. sorry.

 6 
 1. mistreser

  Sorki. Taki ma

  1
 2. mistreser

  Sorki, taki mamy klimat. Mentalny…

  2
 3. Ale będzie fajnie z tymi imigrantami, już przebieram nóżkami, piekę chleb i wykopuję sól. Na powitanie złożę sobie i imigrantom serdeczne życzenia integracji (nietworzenia gett i niepowiększania plam bezrobocia), respektowania lokalnego prawa i niewchodzenia sobie wzajemnie na łeb pod pretekstem politycznej poprawności. W Polsce integracja przebiegnie na pewno o wiele lepiej niż we Francji, bo jesteśmy dużo serdeczniejsi, Europa wyciągnęła wnioski z dotychczasowych marnych strategii, a Unia i polscy podatnicy chętnie wyłożą środki na wędki zamiast ryb dla nowo przybyłych gości. Liczę też głęboko na to, że w najbliższym czasie muezzin nie będzie się przekrzykiwał z dzwonami o 6 rano, żeby opowiedzieć mi, jak mam walczyć z zepsutym zachodem i środkowym wschodem.

  3
 4. Nie będzie fajnie. Ale do wyboru mamy obserwowanie kolejnych setek, tysięcy trupów.

  Tu nie ma dobrego wyjścia, ale są mniej lub bardziej przyzwoite. Oraz: ci ludzie nie przyjeżdżaliby tu, gdyby tam było choćby w miarę spokojnie. W naszym najlepszym interesie jest doprowadzenie do pokoju, ale wątpię, żeby było nas na to stać.

  Pokoju, a nie, na litość boską, demokracji.

  4
 5. kashmiri

  @wodny: “serdeczniejsi” Polacy, jak piszesz, nie są, a byli – dawno temu, kiedy jeszcze żyło pokolenie Polski przedwojennej, Polski wielokulturowej, wieloetnicznej. W tej chwili od dawna jesteśmy jednym z najbardziej ksenofobicznych narodów Europy. Nie wierzysz, to załóż turban, myckę, dżalabiję czy burkę i przejdź się ulicami dowolnego polskiego miasta i posłuchaj komentarzy.

  W Polsce obowiązuje urawniłowka. Każdy musi być taki sam, mieć “polskie” imię, ubierać się “po polsku”, obchodzić święta itd. Odstępstwa od normy nie są tolerowane.

  W Polsce dużo trudniej będzie się imigrantom zintegrować. Zresztą – od kiedy integracja jest czymś pożądanym? Czy Polacy w Anglii czy Francji się integrują? Skąd, przeciwnie, cały nacisk kładzie się właśnie na zachowanie przez nich polskiego języka, polskich zwyczajów, polskiej kultury…

  5
 6. macer

  dokładnie, jesteśmy złamasami, i nie możemy ich przyjąć, bo są silniejsi od nas i prędzej czy później nas zniszczą.

  6

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.