Pegazik morski

Gatunek endemiczny, wyginął pod koniec baroku z powodu braku zleceń. Skrzydła efektywnie zastępowały mu płetwy, osiągał szczególnie dobre wyniki delfinem na 100 metrów synchronicznie delfinem. Napisałem “delfinem” dwa razy? Widocznie to ważne.

Zastanawiający piksel w pięknym krajobrazie

Na zdjęciu widzimy piękny, spokojny krajobraz gdzieś między Palermo a Corleone. Niech ten spokój nas jednak nie zmyli! Ha! W lewej dolnej części zdjęcia widać podejrzany piksel, który zdecydowanie o czymś świadczy. Trwają badania, o czym.

Najmniejszy wulkan świata (wygasły)

To Ante, starożytny wulkan czczony przez Fenicjan, Greków i Lechitów. Jest bardzo malutki i właściwie nie widać go gołym okiem, na dodatek wygasł jakieś 300 milionów lat temu (przed Fenicjanami, ale nie przed Lechitami). Pamięć o nim przetrwała w wielu zabawnych ludowych powiedzonkach, jak np. “Ante, Ante, ty Etrarko” i innych podobnych.
Z powodu zbyt małego rozmiaru wulkanu zamieszczamy zastępczy przykład sztuki japońskiej z pałacu w Palermo.

Granita z migdałków dzieci nieokreślonego wyznania

Wstydliwą przyjemnością praktykowaną do dziś przez wielu Sycylijczyków jest spożywanie na śniadanie granity wyprodukowanej z migdałków. Jako surowiec w czasach postępującej laicyzacji służą najczęściej dzieci bezwyznaniowe. Kościół katolicki stanowczo zaprzecza pogłoskom, jakoby nadgryzł brioszkę.

Konie wodne (nie morskie)

Tak naprawdę bardzo nie lubią wody, ale muszą ją znosić z powodu ewolucji. Karolu Darwinie, ty bezduszny naukowcze! Tu widzimy konia wodnego bezskutecznie próbującego wydostać się z fontanny. Żyją na Sycylii od czasu baroku, dzięki zleceniom (na turystów).

Krępująca chwila z Garbusem

Garbus w kulturze Sycylii jest symbolem czegoś niehalo, kiedy pojawia się, otoczenie odczuwa skrępowanie i nie wie, jak się zachować, używa wtedy telefonów komórkowych w funkcji Facebook. Tak dzieje się od niepamiętnych czasów, nikt nie wie, dlaczego.

Komunikacja ze świętymi

Mimo postępów laicyzacji święci odgrywają nadal istotną rolę w życiu lokalnym. Aby skuteczniej odbierać prośby wiernych, montują sobie anteny satelitarne. Niestety, anteny służą wyłącznie do odbioru sygnału, a święci składają się głównie z kamienia, co trochę utrudnia ich sprawczość.

Po dwóch tygodniach peregrynacji muszę jednak przyznać, że duża część Sycylii pozostaje nadal zasłonięta przed moim wzrokiem. Odkrywajcie sami tajemnice tej interesującej wyspy.

 6 
 1. A ludzie, ludzie jacy są?
  https://youtu.be/qb0IlSBFVt0 ???
  Bo ja już dawno chciałem, ale bez fraka nie wypada.

  1
 2. a jak komunikacja z ludzkoscią?

  2
 3. Paskud

  Ten pegazik morski to ewidentnie jest pół-orzeł, pół-hipokamp. W związku z tym że hipokamp to pół-koń, pół-ryba, idzie na to że mamy do czynienia z pół-orłem, pół-rybą i dwapół-koniem. Daje to w sumie cztery połowy, czyli dwie całe. Stąd jeden pegaz morski w stanie naturalnym występuje parami, co widać na załączonej ilustracji.

  3
 4. ffatman

  Garbus w kulturze Sycylii jest symbolem czegoś niehalo, kiedy pojawia się, otoczenie odczuwa potrzebę zasłonięcia go alfą. Niestety, alfa jest niższa (nizkość to duży problem na południu).

  4
 5. bawi uczy wzrusza ten trompka. ile to juz lat <3

  5
 6. roroism! właśnie zbadałem, że Twój pierwszy komentarz pochodzi z marca 2007.

  6

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.