6 
 1. ale z dopiskiem , ze w wyniku mordu tunczykow nie ucierpial ani jeden delfin. Intencje piekne i sluszne. W chrzescijanstwie sie licza intencje.

  1
 2. cel uswieca srodki? moje anty motto.

  2
 3. xanthosoma

  Nie wiem wprawdzie, co ma chrześcijaństwo do połowu ryb, ale wiem, że w chrześcijaństwie nie intencje, nawet najlepsze, ale dobre uczynki są ważne:)
  Trudo odnieść się pozytywnie do reklamowego tekstu, jednak trudno również zaprzeczyć, że połów ryb jest od wieków, jednym ze sposobów zdobywania pokarmu dla człowieka i jest to konieczność życiowa ludzi.
  Można oczywiście dyskutować o sposobach i efektywnym wykorzystaniu tych zasobów. O tym, żeby wszyscy mieli równe możliwości korzystania z darów natury. Ale tu należy odwołać się do mądrości człowieka.
  Stwórca człowieka dał mu możliwość wybierania, rządzenia światem w sposób dobry. Na wszystkie czasy człowiek otrzymał od Boga błogosławieństwo: “Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko” (Rdz 9,1-3).
  Wydaje się mi, że dzisiejszy świat nieco zdziwaczał odwracając “kota ogonem” co-komu ma służyć.
  Miłej niedzieli:)

  3
 4. rozumiem, że Tobie maja służyć delfiny a ptaki spierniczac przed Toba ze strachu?

  4
 5. xanthosoma

  A czyż tak nie jest?

  5
 6. nie :)

  6

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.