Mysle sobie, ze byloby zupelnie oldskulowo kupic sobie mercedesa beczke. Albo szejsete czy piecsete, ale taka z polowy lat osiemdziesiatych, dwa modele temu. Wyjezdzajac z Albanii pozazdroscilem mieszkancom naprawde fajnych samochodow. Teraz Ulcinj, Czarnogora; w miescie mieszkaja przewaznie Albanczycy. Kierowca mojego busa, pogodny, klasyczny sunnita w bialym nakryciu glowy (jak to sie nazywa?) w welnianych porcietach o niskim kroku i przyduzej marynarce z grubej welnianej tkaniny, pozdrawial polowe kierowcow nadjezdzajacych z naprzeciwka, i to zarowno po stronie albanskiej, jak i montenegryjskiej.

Noc w postkomunistycznym hotelu bez ogrzewania (para z ust!) daje mi sie we znaki, odpoczne dwie noce w tym w adriatyckim kiczu.

Cos specjalnie dla Leniucha: brzegi montenegryjskie sa wysokie, ale sa i niewielkie piaszczyste plaze. Na wysokich brzegach duzo ladnych domkow, ale obawiam sie, ze z polskiej zusowskiej emerytury moze byc trudno tu wyzyc…

Zdjecia jeszcze ze Shkoder.

 6 
 1. to nieoczywiste zdjęcie z rowerem jest kolejnym kandydatm na mą tapetę, pozdrawienia z tego rozpuszczającego się kraju ;-)

  1
 2. xanthosoma

  Co tam mercedesy, rowery, wełniane tkaniny!
  Słońce!!!! To jest to! Jak ono pięknie wygląda na Twoim zdjęciu! Aż ścisnęło się moje serce z TĘSKNOTY za nim. Ach…!
  Pozdrawiam [na] (s)kraju zimowej depresji:l

  2
 3. confiance

  Nie trzeba wcale do Albanii po taki samochód. Pół mojego osiedla jest tym zastawione, tylko obawiam się że w gorszym stanie technicznym:)

  3
 4. o, dziekuje że uzyłes wyrazów które rozumiem…:)
  czy tam można wynajść taki rowerek?

  4
 5. znaczy wynająć albo co innego do pedałowania zwykłego tu i ówdzie

  5
 6. vontrompka

  raczej nie sadze :)

  6

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.