Ci ludzie po prawej, on do niej coś mówi, trzyma rękę na jej udzie, ona oszczędnymi, nerwowymi ruchami poprawia włosy, błyska odbiciem żółtych świateł w zeszklonych oczach. On szuka jej wzroku, pochyla się w jej kierunku, ona sztywno odchylona do tyłu patrzy wprost, przed siebie, na drzwi kawiarni. Jeszcze parę godzin przed nimi. Może dni, tygodni. Na czas mierzony w miesiącach już ich raczej nie stać. Ja im go odbieram, ja, współkreator i makijażysta rzeczywistości zastanej, zasrany ja.

Szczypię się w palec, sprawdzam, czy faktycznie istnieję. Te kilkanaście kilometrów przez całe miasto ktoś przejechał za mnie, ktoś legitymujący się moimi dokumentami, milcząco upoważniony przeze mnie do reprezentowania mnie na świecie realnym. Teraz oczy nie łapią ostrości na stolikach obok, nie poznaję smaku kawy, która, czuję to, po przebyciu przełyku zmienia się w moim żołądku w spienione borygo. Straciłem zdolność rozumienia języka ludzi siedzących przy stoliku obok, jak po nielegalnej używce, ale może to oni przestali mówić po polsku, a z diabelskim sprytem przeszli na język aniołów. Dźwięki chrapliwe a zarazem przytłumione, z nadmiarem basów, brakiem sopranów, ocukrzają ciepłą watą, unieruchamiają myśli, uniemożliwiają ruchy. Czuję, że utknąłem.

inside, always trying to get back inside
but it’s so hard to penetrate pig-thick skin

Ona przytula się do niego, wydmuchuje w stronę drzwi dym z papierosa, całuje go w szyję. On głaszcze ją po plecach. Powtórny pomiar wydłuża skalę, teraz choćby i lata wydają się możliwe. Wieczność to pestka.

(cytat z „Right Turn” Alice in Chains)
 5 
 1. Arkadia

  że słońca nie ma za oknem, nie chce mi się otworzyć oczu, cisza wwierca mi się do mózgu, już obudzonego a proszącego o jeszcze chwilę snu… nie lubię wstawać w niedzielę…

  1
 2. Arkadia

  Nie mogę słuchać Cię zbyt długo, Twoje myśli takie smutne…

  2
 3. arka, otrząsnij sie

  3
 4. Arkadia

  cicho lilka… siakaś taka mało chromantyczna jesteś;)
  a ja przed kawą byłam…
  a poza tym lubię takie zakręcone myśli

  4
 5. Och, rety, rety! A zatem jeszcze ktoś wplata aic w swoją rzeczywistość…

  5

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.