matura ustna

 18 
 1. idzie lil do spowiedzi a tam liliana w konfesjonale , jak nam Giertych załatwił tak będzie !!

  1
 2. ja juz mature mam dawno za sobą, wiec aluzja kulą w płot

  2
 3. pajeczaki

  temat niby mnie nie dotyczy, a denerwuje :/

  3
 4. aż sie prosi na uliczne billboardy

  4
 5. Ale to chyba chodzi o obiektywną, udokumentowaną, wielokrotnie weryfikowaną wiedzę na temat obiektu kultu? Czyli że jest wszędzie, jest miłosierny, jest mądrością, potrafi się pojawić jako jarający się krzak, nieprzesadnie lubi, kiedy się go olewa albo – tym bardziej – usiłuje mu się zbałamucić aniołów, lubi płatać figle ojcom jedynaków i kiepsko traktuje własnego syna… No i że jest niezłym majsterkowiczem. Nie rozumiem, czego się tu czepiać…

  5
 6. pokinx

  się zastanawiam, czy taka matura będzie zaliczać nauki przedmałżeńskie… i się zastanawiam, czy nadejdą czasy, że będzie dyskusja nad maturą z wychowania seksualnego… pamiętam, jak na religii przed pierwszą komunią świętą – jeszcze nie była w szkole – był egzamin do tej komunii dopuszczający i siostra pytała, na czym polegał grzech adama i ewy. i dzieci mówiły, że zjedli jabłko. i to było zła odpowiedź.

  6
 7. Hm, no zła przeca :D Jabłko to i dżejpi wyd. drugie pewnie się zdarzyło wszamać :D Przede wszystkim Adam i Ewa nie byli Polakami i katolikami. I od tego punktu możemy zaczynać dyskusję.

  7
 8. liliana

  Do MR: rozgrzeszenie brzmiałoby dogoterapia, odwrotnie mało, że miałabym “nieodklupane” to otrzymałabym bilet w jedną strone do wariatkowic, Do Autora: Prognozuje Pan, że matura ustna z jezyka franciuskiego oraz biologii wyglądałaby tak samo, w tej samej scenerii ?

  8
 9. Matura ustna z francuskiego… Hm, brzmi obiecująco….

  9
 10. liliano, czy ma Pani na myśli egzaminowanie z la conjugaison drożdża? to nie wiem, bo np. hostię robi się bez drożdża. ale to inny sakrament.
  pokinx, oczywiście, bo chodziło o owoc. w moich dziecięcych czasach katechetka tłukła do krwi za jabłko.
  loghos, a czy ktoś się czepia?

  10
 11. liliana

  Do Autora: Chodziło mi o egzamin dojrzałośći ( część druga ) czyli ustana konwersacja, umiejętność używania jezyka obcego; jak przekonuje wielu jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Koniunkcja drożdza; – to by raczej nie była matura, a egzamin praktyczny na technika technologii żywienia – zadanie; Koniunkcja gdyby ktoś zdawał na maturze astronomie to nawet by było ciekawe. Do loghos: Matrura – 2w1 boilogia + francuski – obrzęd pojednania (spowiedź) – a potem żal za grzechy, mocne postanowienie poprawy (choć to zawsze było przed) czy tzw. poprawka i za * dość * uczynienie ?

  11
 12. “czyli ustana konwersacja” – zapytam zaintrygowana, to jakie jeszcze są rodzaje konwersacji, skoro po panienki wypowiedzi zdawać by się mogło, że ustna nie stanowi wyjątku?

  12
 13. liliana

  Konwersacja: to rozmowa towarzyska, ale również ćwiczeni się w rozmowie w obcym języku. Konwersacja manualna przykładem może być język migowy, język naturalny czy też wizualno – przestrzenny, wyróżniający się zastosowaniem kanału wzrokowego, a nie audytywnego. Komunikat w języku migowym zbudowany jest: ze znaków manualnych (wykonywanych dłońmi), milczenia, oraz ruchów wykonywanych głową oraz tułowiem.

  13
 14. no nic, zawsze z czarnego da się zrobić “trochę szare”

  14
 15. liliana

  Trzeba umieć, bo koło nie jest kwadratem

  15
 16. ja jednak obstawiam umiejętnosc przyznawania sie do pomyłek, a nie naginania rzeczywistości do ukrywania ich

  16
 17. liliana

  wiertual to nie rzeczywistość! ustana > usta na rozmowe są gotowe, ustana – wykreśl sobie jedno “A” i masz ustną, literówka – to jedyna pomyłka. Osoby niesłuszące głuchnieme, czy ludzie poszczególnych grup zawodowych np. żołnierze, posługujące się językiem migowym mają prawo do polemiki, konwersacji, prowadzenia dialogu, rozmowy (jakby tego nie nazwać). Nie jesteś osobą niesłyszącą, głuchoniemą, wojsko też jest Ci dalekie więc tego nierozumiesz. Poza tym znam Twe ostatnie słowa skierowane do mnie, które w cudowny sposób zostały wykreślone – ” gloria” komentarz 20-sty. Skoro go nie ma zapewne stwierdziłaś, że nie musisz stosować się do zobowiązania, które w nim przedstawiłaś i nadal się czepiasz jak koszula do tyłka w upalny dzień do mych wypowiedzi. Ktoś biegnie, a Ty stawiasz kolejny płotek na jego drodze i czekasz, aż się przewróci. Powodzenia:)

  17
 18. prze-komiczne jak wszystkie prze-gięcia

  18

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.