made in china

 18 
 1. Touché :D

  1
 2. hm…

  2
 3. no, śmieszne, ale że co, jak ich poobrażamy to przestaną sprzedawać nam tenisówki?
  pamiętam podobny żart z takiego późnopeerelowskiego filmu “łaźnia” (?) z lindą, gajosem itp.
  siedzą ruscy i polacy w łaźni i dogryzają sobie, gajos-rusek sięga do ręcznika lindy-polaka i mówi – fajny ręcznik, dobra bawełna, nasza, uzbecka. Że niby jak się na nich wypniemy to linda z gołą d… po łaźni będzie latał.
  Jakoś słabo się ten greps zestarzał, dlatego uznając powierzchowną błyskotliwość skojarzenia jednak nie dam tu za wielu punktów :-).

  3
 4. leniuchu – chodzi o to, że się nie wypniemy. nie możemy. już.
  i że wszelkie idealistyczne marzenia o wypinaniu się, prężeniu pośladków to (niestety) jedynie harcerzykowanie. bo za dużo interesów, bo za mało motywacji. i ONI doskonale o tym wiedzą.

  4
 5. renifer

  Wiedzą i wykorzystują, dlatego są tacy pewni swego.

  5
 6. wszyscy my na chińskim pasku :/

  6
 7. unhappy

  Wszyscy jesteśmy Chińczykami

  7
 8. 1. ja nie jestem chinczykiem
  2. jotpeg.gif prima sort
  3.>>leniuch
  a dzieki za przypomnienie “Uazni”
  musze to gdzies znalezc i zobaczyc raz jeszcze

  8
 9. liliana

  dalej lamy plują i co z tego ? gatka – szmatka a problem nie rozwiązany ! a kijek z Biedronki

  9
 10. ano.
  a ilosc zabitych przeciez jeszcze nie jest tak duza, zeby nie jechac na olimpiade. przeciez.

  10
 11. [Trackback]

  […] marzec 19, 2008 · No Comments nie napisze nic o Chinach. swiete oburzenie wyklikane na chinskim komputerze. cos w tym […]

  11
 12. [Trackback]

  […] co by tu jeszcze mądrego dodać… (vonTrompka via: pajeczaki; tym razem była szybsza…) Posted by makowski on Thursday, March 20, 2008, at […]

  12
 13. Manifest niemocy. Prawda, że Chiny są zakorzenione w gospodarce każdego sytego kraju. Jednak presja społeczna może chyba wpłynąć na głębokość penetracji. Ciekawy jestem niewkalkulowanych w międzynarodowe biznesplany reakcji na te kuriozalne igrzyska.

  13
 14. @wrona: bojkot chińskich towarów jest nieco kłopotliwy z powodu ich powszechności (całkiem nieuświadamianej). ale jakby kto koniecznie chciał, to są przecież sponsorzy tej wesołej zabawy…

  14
 15. Vtr: Twój rysunek jest wystarczająco zrozumiały, nie pisałem o bojkocie chińszczyzny. O innej presji niż wyrzucanie słuchawek/koszulek/komórek/trampek etc. przez okno :] nie wiem, czy skutecznej…

  15
 16. 16
 17. [Trackback]

  […] Wolny Tybet, wolne żarty (by Vontrompka) […]

  17
 18. Magdalena

  Czytałam blog.czajka a tam czytam:
  “A świat Zachodu jest dla Chin czymś obcym. I mam niejasne wrażenie, że dyfuzja idei z Zachodu do Chin będzie równie skuteczna jak dyfuzja idei buddyjskich i hinduskich z Indii na Zachód.”

  Przecież to co w gospodarce zrobiły Chiny to właśnie przez dyfuzję idei zachodu, bo chyba nie o idee religijne zachodu chodzi, choć ponoć katolicyzm jest b.modny na dalekim wschodzie, bo kojarzony z dobrobytem. No fakt z dyfuzją praw człowieka jest kiepsko, ale jak Chińczyków przekonać kiedy widzą, ze my sami na zachodzie sobie z tym nie radzimy, choć hasła są piękne i górnolotne.
  Może jest tak jak pisze prof. Leszek Kołakowski: “Wszyscy jesteśmy nieudacznikami”
  Osobiście wolę 10 przykazań, czy wskazań buddyjskich, które odnoszą się indywidualnie do człowieka i jego odpowiedzialnosci, sumienia, a nie do jakiś abstrakcyjnych praw człowieka bez obowiązków.

  18

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.