domowa jajecznica Potrzebujesz: 5 jajek, nieco masła, trochę ziół, sól, pieprz, 1 litr benzyny. Wyjdź z domu pod hasłem śniadania na mieście. Wsiądź do samochodu, prowadź uważnie, rozglądając się za jakimś miejscem i uświadamiając sobie realia posiłku, obraz i dźwięki, koniecznie francuską muzykę, ludzi gaworzących o pierdołach, niepozwalających Ci skupić myśli. Niby ludzi, ale jednak inny gatunek jakiś, trzęsących zaczeskami nad miniaturowym jajkiem sadzonym z bułeczką, w połowie uwięzionym w kosmkach jużwrześniowego, trendy setującego zarostu, wystylizowanych na późny poranek po długiej imprezie, nieustannie sondujących efekt, jaki wywołują. Wszelkimi siłami starasz się oddzielić od tej masy, więc myśl o nich nawet nie w trzeciej, ale w jakiejś piątej osobie, więc wzbudź w sobie nienawiść, więc niech Tobą zatrzęsie, więc wyobraź sobie, że taplasz ich puste twarzoczerepy w tych patelenkach i masełku, że rozgniatasz croissanta na ustach rogami w dół, uprzednio wylewając im latte macchiato do gardeł, a co, kurwa, piętnaście litrów na osobę, niech się zagulgoczą od tego miejskiego dostatku. Nigdzie się nie zatrzymuj, wróć do domu, trzęsącymi rękami postaw patelnię na gazie, wrzuć masło, wbij pięć jajek, dodaj jakichś ziół, soli, pieprzu. Mieszaj, jakbyś mieszał mózgową breję tych nieludzi, mieszaj, aż stężeje, mieszaj smakując epitety, przegap dobry moment i wysusz jajecznicę na wiór. Przełóż ją na talerz i żuj, rozmyślając o czymś głębokim, na przykład, jak głęboko masz ten niedobry świat. Smacznego, mały kutafonie.

 9 
 1. Kocham Cię :)

  1
 2. w sensie Twojej wielkości i bezkompromisowości wobec tej tłuszczy :)

  2
 3. Borek

  Pan mnie od pewnego czasu obraża. I to mnie się bardzo podoba.

  3
 4. Pewnie nie powinnam nic pisać, bo robię to tutaj pierwszy raz, i od razu wyjeżdżam z mordą. Ale, no, paskudne to jest.

  4
 5. Może użyłaś zbyt mało benzyny.

  5
 6. Czasami się człowiek zastanawia, czy to, co robi, ma sens. Czy warto, czy potrzeba.
  Wtedy pojawia się taka Porcelina i gdy czytasz jej komentarz, rozbrzmiewa ci w głowie zdanie: “I widział Bóg, że to było dobre”.

  6
 7. lorem ipsum

  nie wiem co zrobić z benzyną. ale śmiem twierdzić że w d..pie, się Panu poprzewracało od tych jajek

  7
 8. lorem ipsum

  przepraszam najmocniej ale nie mogłem zasnąć bez dodania :)

  8
 9. lorem ipsum

  parę razy wypróbowałem ale nie posmakowało bo trzeba być ostrożnym i cierpliwym a przed przed przyrządzeniem powinno się do nich mówić tak aby się nie połapały co je czeka. z rozbełtanych w skorupce jajek nie będzie dobrej jajecznicy

  9

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.