trzyblok

Antarktyjscy archeolodzy pracujący w akwenie europejskim odkryli pozostałości zapomnianej świątyni Trzybloka, osiedlowego bóstwa jednego z plemion kultury późnosłowiańskiej. Spekuluje się, że miejsce służyło obrzędom wejścia i wyjścia, niestety, nadal nie wiadomo dokąd. Odnalezione pozostałości membran głośnikowych sugerują, że rytuały odprawiano przy dźwiękach kultowych i magicznych utworów, zwanych złotymi przebojami. Ponieważ obowiązująca waluta również nazywała się złote, naukowcy wysunęli hipotezę, że muzyka miała zachęcać Trzybloka do pomnażania bogactwa (choć zachowane fragmenty hymnów, takie jak “Znowu w życiu mi nie wyszło” mogą temu – pozornie – przeczyć).

Naukowcy odszyfrowali niektóre inskrypcje – na przykład FRYZJER (prawdopodobnie mieszkanie kapłana opiekującego się nadmiarem wytworów naskórka, porastających ciała tubylców żyjących w chłodnym klimacie). Nadal nie wiadomo jednak, co mogą oznaczać takie napisy jak LEGIA czy CHUJ, podejrzewa się, że chodzi o imiona jakichś pomniejszych bóstw opiekuńczych, odpowiedzialnych za pomyślną produkcję szalików czy skarpet.

To fascynujące znalezisko kryje jeszcze wiele tajemnic. Oby wszystkie zostały odkryte przed planowanym na przyszły rok rozpoczęciem budowy największego na Ziemi składowiska wciąż jeszcze nieokreślonych przedmiotów.

 10 
 1. Słowo “CHUJ” pochodzi prawdopodobnie od nazwy indiańskiego plemienia “Chuj” [czyt. czuj] zamieszkującego tereny Meksyku i Gwatemali. Jest to jeszcze jeden dowód na to, że w pewnych okresach historii istniała intensywna wymiana kulturowa pomiędzy Indianami a Osiedlowymi Słowianami.

  1
 2. a Sipaje czy też ssipale to indianie z usa :)

  2
 3. A krzyżami wbijali gwoździe, dlatego zawsze były na widoku

  3
 4. Czy to jest zdjęcie bloków przy ul. Zamiejskiej na warszawskim Targówku? Wychowałam się w tym środkowym bloku, na pierwszym piętrze, po lewej stronie.

  4
 5. Naukowcy na podstawie odnalezionych metalowych tablic adresowych przypuszczają, że to miejsce faktycznie mogło nosić nazwę Targówek.

  5
 6. A jabolami leczyli ebolę!

  6
 7. Alojzy Plama

  @Poziomska: Nazwa tego plemienia jest wymawiana “czuh”, nie “czuj”. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

  7
 8. Hiniuial

  Zapewne jest to odniesienie do języka chuj: http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99zyk_chuj

  8
 9. fidelio

  Fiu, fiu, zadarł Pan z Legią.

  9
 10. polak

  A prostytutka pochodzi od prostej tutki którą Indianie z południowej ameryki nosili na penisach jednak ta wymiana nie tylko kulturowa była ale i cielesna haha.

  10

co Ty powiesz

filtr antyspamowy jest nierychliwy. wiem o tym.